Top 10 rzeczy, które przydadzą ci się na spacerze z psem

Udostępnij:

Często pojawia się pytanie co powinno się znaleźć w niezbędniku spacerowym dla psa.

Plecak lub saszetka

Ciężko wszystkie potrzebne rzeczy musimy upychać w kieszeniach. Szczególnie latem, gdy nie ma się kurtki taki problem się pojawia. Dlatego plecak czy większa saszetka to właśnie coś bardzo istotnego dla każdego psiarza. Wielkość, kształt oraz cena oczywiście będzie uzależniona od naszego indywidualnego wyboru. Można kupić taki element, który nam będzie odpowiadał.

Woreczki na odchody

Oczywiście tutaj nikomu nie trzeba tłumaczyć, że po psie będzie trzeba sprzątać i to zawsze, dlatego te woreczki to konieczność.

Butelka z wodą i miska

Pies będzie potrzebował wody i to nie tylko w trakcie upałów. Dłuższy spacer, trening czy zabawa z psami. To wszystko oczywiście sprawi, że pies będzie spragniony. Nawet kiedy temperatura jest bliska zeru. Pies musi pić, dlatego warto mieć wodę ze sobą.

Zabawki i smakołyki

Pies uwielbia zabawę, dlatego trzeba organizować wyjście w taki sposób, by pies mógł się w trakcie spaceru bawić. Trzeba oczywiście myśleć o tym, by mieć jakieś smakołyki, ponieważ dzięki temu będzie można psa nagrodzić, gdy coś się uda.

Chusteczki (suche i mokre)

Na wypadek kataru, zaślinienia się psa, wytarcia zabawki przed schowaniem jej do plecaka, kieszeni, wyczyszczenia rąk po zabawie

Opatrunek dla psa

But ochronny i/lub bandaż

Wypadki mogą mieć miejsce nawet jeśli będziemy się mocno starać. Czasami wystarczy kawałek szkła i okaże się, że potrzebny bandaż czy specjalny ochronny buty, który się przyda, gdy znajdziemy się daleko od domu i nie będzie szans, by psa nieść do domu.

Naładowana komórka

Zawsze warto mieć przy sobie naładowany telefon, ponieważ nigdy nie wiadomo co się wydarzy, a telefon pozwoli nam szynko zamówić komórkę, albo też skontaktować się z weterynarzem, gdy coś złego się wydarzy. Szczególnie, gdy na spacerze będziemy sami taki telefon będzie bardzo potrzebny.

Portfel

Nigdy nie wiadomo co się dzieje, dlatego pieniądze i dokumenty będą się oczywiście sprawdzać w trakcie takiego wyjścia. Dzięki temu jeśli pojawi się taka potrzeba będzie można dokupić wodę czy jakąś przekąskę dla psa. Ewentualnie będzie można również zamówić taksówkę.

Obroża i smycz

Sprzęt może ulec zepsuciu, dlatego warto mieć także możliwość zabrania zapasowego sprzętu. Dzięki temu nawet gdy coś się wydarzy będzie można szybko smycz zmienić i używać nowej. To również forma dodatkowego zabezpieczenia, dzięki której mamy gwarancję, że nic złego się nie wydarzy na drodze, gdy będziemy z psem daleko od domu.

Kaganiec

Gdy nagle zmienić zdanie i wybrać się komunikacja w inną cześć miasta trzeba mieć kaganiec, inaczej do komunikacji miejskiej nie będzie można wsiadać. Dlatego właśnie warto również ten element mieć ze sobą.

Przydać się może również peleryna czy kurtka przeciwdeszczowa na dłuższe spacery a także książeczka zdrowia psa, która będzie miała zaświadczenie o szczepieniu na wściekliznę. Czasami takie elementy również mogą się okazać przydatne i warto je zabrać ze sobą, gdyby nagle trzeba było udać się do lekarza z psem.