Spalaj tłuszcz podczas odpoczynku - efekty, które pokochasz.

Udostępnij:

Nawet po zakończeniu treningu interwałowego ciało nadal ciężko pracuje. Nadal spala tłuszcz przez 24 godziny. Jak to działa i jak można to osiągnąć? Sprawdź nasz post, aby się dowiedzieć!

Czego dowiesz się czytając ten post?

  • Na czym opiera się trening interwałowy?
  • W jaki sposób trening interwałowy może pomóc w utracie wagi?
  • O czym należy pamiętać podczas treningu interwałowego?

W skrócie

Możesz szybko schudnąć, ćwicząc interwałowo przez 5-30 minut trzy razy w tygodniu. Ważne jest, aby używać kwasów tłuszczowych do regeneracji po treningu o tak wysokiej intensywności, jak HIIT. W ten sposób utrata tłuszczu następuje długo po treningu.

Magiczny sposób na utratę tłuszczu

Większość ludzi wierzy, że utrata wagi jest możliwa tylko wtedy, gdy wyciskają z siebie siódme poty nieprzerwanie przez godzinę. Przekonanie to jest uzasadnione, ponieważ gdy obficie się pocimy, mamy wrażenie, że gubimy oponkę, a tłuszcz w magiczny sposób przekształca się w mięśnie... A gdyby tak stwierdzić, że to tylko autosugestia i ma niewiele wspólnego z rzeczywistością? Okazuje się, że istnieje skuteczniejszy sposób na osiągnięcie idealnej sylwetki. Trening interwałowy to najlepszy sposób na spalenie 3 razy więcej tłuszczu niż tradycyjny trening.

Czym jest trening interwałowy?

Trening interwałowy może być również nazywany HIIT - High Intensity Alternating Training lub treningiem naprzemiennym o wysokiej intensywności. Co tam, "wysoka intensywność" nie jest tu przypadkowa. Zapewniasz swojemu ciału trening tak intensywny, że może ono regenerować się nawet przez 24 godziny. Robi to poprzez spalanie kalorii.

Trening interwałowy jest intensywny, ale krótki. Zwykle trwa od 5 do 25 minut. Stanowi wyzwanie dla serca, które pracuje na wysokich obrotach. Wahania te związane są ze zmianami dynamiki ćwiczeń. Trening interwałowy nie jest monotonny, co jest jego zaletą. "Przeplatanie" ćwiczeń sprawia, że trudno się nudzić. Interwały można wykonywać w niemal dowolnej konfiguracji - na bieżni, na siłowni czy w swojej sali treningowej. W ramach treningu interwałowego można naprzemiennie wykonywać na przykład podskoki i przysiady, burpees i pompki lub brzuszki i mostki.

Za co pokochasz interwały?

Trening interwałowy jest wyczerpujący. Ale jest też pokusą. Dlaczego? Ćwiczenia te podkręcają metabolizm jak żadne inne. Tłuszcz jest spalany nawet po treningu. Podczas intensywnych ćwiczeń wzrasta zapotrzebowanie organizmu na energię. Przełączasz się z oddychania tlenowego, które wykorzystuje tłuszcz i jest związane z ćwiczeniami o umiarkowanej intensywności (takimi jak cardio), na oddychanie beztlenowe, które spala cukier w szybkim tempie. Dług tlenowy jest spowodowany deficytem tlenu, którego krew nie może dostarczyć do tkanek tak szybko. Ciało spłaca ten dług przez wiele godzin po treningu, przechodząc do fazy, w której wzrasta zużycie, co jest niezbędne do regeneracji mięśni i neutralizacji kwasu mlekowego. Skąd pochodzi energia do wykonania tych zadań? Odpowiedzią jest spalanie kwasów tłuszczowych!

Trening interwałowy jest nie tylko skuteczny w spalaniu tłuszczu, ale także zwiększa wrażliwość na insulinę i poziom hormonów, które promują metabolizm. Zwiększa również ogólną sprawność fizyczną poprzez podniesienie limitu tlenowego (VO2max), umożliwiając dłuższe i bardziej efektywne ćwiczenia. Poprawia się również tętno i mięśnie.

O czym należy pamiętać ćwicząc interwały?

Uważaj, aby nie przeciążyć swojego organizmu. Jeden trening nie powinien przekraczać 30 minut. Nie oczekuj spektakularnych efektów ćwicząc codziennie. Trzy razy w tygodniu trening powinien wystarczyć do osiągnięcia idealnej sylwetki.

Trening interwałowy to świetny sposób na szybkie spalanie tłuszczu. Jedynym haczykiem jest to, że ta kosmiczna dynamika nie jest odpowiednia dla początkujących. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z fitnessem, wypróbuj trening cardio zwiększający wydolność (znany również jako trening aerobowy lub tlenowy).

Sklepiguana.pl jest tutaj, aby pomóc Ci w podjęciu decyzji! Sprawdź nasz sprzęt fitness, aby osiągnąć swoje cele.

Więcej inspiracji, które pomogą Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę

Jaki sport jest najlepszy na odchudzanie?

Schudnij dzięki tym 11 wskazówkom

Ćwiczenia redukujące cellulit. Jak pozbyć się "pomarańczowej skóry"?

Jak schudnąć skacząc na skakance?

Źródło zdjęcia: shutterstock.com

Joanna Marczyk