O czym należy pamiętać podczas pierwszej wizyty na siłowni?

Udostępnij:

Wkrótce przywitamy Nowy Rok. Większość z nas podejmuje w tym czasie postanowienia, a jednym z nich jest pójście na siłownię. Wiele osób postanawia schudnąć lub poprawić swoją kondycję. Jeśli jesteś częścią tej grupy i masz zamiar wejść na siłownię po raz pierwszy 1 stycznia, koniecznie przeczytaj nasze wskazówki, aby się przygotować!

Czego dowiesz się z tego wpisu:

  • Jak zdefiniować swój cel?
  • Jakie ćwiczenia najlepiej wybrać?
  • Czy lepiej jest chodzić na siłownię samemu czy z przyjacielem?
  • Jak skompletować strój na siłownię?

TL;DR

Jest kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać, idąc na siłownię po raz pierwszy. W pierwszej kolejności powinieneś zastanowić się, co chcesz osiągnąć podczas treningu. Modelowanie sylwetki wymaga innych ćwiczeń niż utrata wagi. Nawet najlepszy trening nie pomoże, jeśli nie zmienisz swoich nawyków żywieniowych. Niektórzy ludzie wolą ćwiczyć samotnie, podczas gdy inni wolą robić to w grupie. Zastanów się, co będzie dla Ciebie najskuteczniejsze i zacznij trenować sam lub z grupą. Nie zapomnij o odpowiedniej odzieży i obuwiu sportowym na pierwszą przygodę z siłownią.

Wyznacz swoje cele!

Większość postanowień noworocznych kończy się niepowodzeniem, ponieważ są one zbyt niejasne. Najpierw musisz zdecydować, w jaki sposób chcesz schudnąć. Czy chcesz stracić tylko na wadze? Czy chcesz również kształtować swoje ciało? Ważne jest, aby wiedzieć, że każda aktywność ma inny cel. Ćwiczenia kardio zostały zaprojektowane, aby pomóc ludziom schudnąć. Nie są one zbyt skuteczne we wzmacnianiu mięśni. Ćwiczenia siłowe i rozciągające to najlepszy sposób na wzmocnienie mięśni.

Określ, jak chcesz, aby wyglądały Twoje wyniki. Ile kilogramów chcesz stracić? 5, 10, 15? W tym przypadku należy pamiętać, że waga nie jest głównym wyznacznikiem. Od dawna wiadomo, że 1 kg mięśni nie równa się 1 kg tłuszczu. Co to dokładnie oznacza? Co to dokładnie oznacza? Trenerzy personalni i dietetycy zalecają w tym przypadku mierzenie się, ponieważ waga mierzy tylko kilogramy i nie uwzględnia faktu, że mięśnie ważą więcej niż tkanka tłuszczowa.

Osoby zainteresowane modelowaniem sylwetki powinny zastanowić się, na czym chcą skupić swoje wysiłki. Jeśli chcesz zbudować mięśnie nóg, potrzebujesz innego sprzętu. Ważne jest, aby stworzyć plan, który pomoże ci osiągnąć cel. Umożliwi to modyfikację treningu i śledzenie wyników.

Zmodyfikuj swoją dietę!

Dieta jest kluczowym czynnikiem w utracie wagi i osiągnięciu dobrej sylwetki. Nie schudniesz, jeśli będziesz jeść pizzę, pić colę i pocić się przez siedem godzin na siłowni. Nie będziesz w stanie schudnąć, ponieważ nie będziesz w stanie mieć ujemnego bilansu kalorycznego. A wszystko, co spalisz, nadrobisz później. Dlatego niezbędna jest zmiana wzorców żywieniowych. Zmień pieczywo na pełnoziarniste, pij gorzką kawę i herbatę oraz wodę mineralną zamiast słodkiej gazowanej. Tylko w ten sposób można osiągnąć szczuplejszą i bardziej wysportowaną sylwetkę.

Zastanów się, czy wolisz ćwiczyć sama, czy z partnerem

Powinieneś również rozważyć, czy wolisz trenować w małej grupie, czy ćwiczyć samemu. Niektórzy ludzie wolą samotność lub nie czują się komfortowo ćwicząc w towarzystwie. Innych motywuje trening z innymi. Dobrą alternatywą jest poproszenie bliskiego przyjaciela, partnera lub współpracownika o dołączenie. Musisz być bardzo ostrożny, ponieważ może to sprawić, że będziesz bardziej skupiony na rozmowie niż na ćwiczeniach. Samozaparcie jest wymagane, aby trzymać się swoich postanowień. Skorzystaj z tej opcji tylko wtedy, gdy Twój plan może zostać zrealizowany w 100%.

Odpowiednia odzież sportowa

Nie można zapomnieć o odpowiedniej odzieży sportowej. Nie jest prawdą, że można ćwiczyć w czymkolwiek. Ważne jest, aby zaopatrzyć się w odpowiednie ubrania przed pierwszą wizytą na siłowni. Co należy spakować do torby? Obuwie jest najważniejszym elementem torby. Chroni przed bolesnymi kontuzjami i zapewnia stopom komfort podczas treningu. Buty sportowe powinny być dopasowane do profilu stopy, który charakteryzuje się wysokim, niskim lub neutralnym podbiciem. Warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są spodnie i koszulka przeznaczone do ćwiczeń. Tkaniny o właściwościach oddychających sprawią, że poczujesz się bardziej komfortowo podczas ćwiczeń. Odzież nie powinna ograniczać ruchów ani podrażniać skóry. Kobiety powinny również zabrać ze sobą stanik sportowy. Jego brak może powodować uczucie ciężkości i przedwczesną utratę jędrności piersi.

O czym należy pamiętać korzystając z siłowni?

Niektóre zwyczaje panujące na siłowni mogą być zaskakujące dla osób, które nigdy tam nie były. Ważne jest, aby zapoznać się z tymi zwyczajami, aby móc od razu rozpocząć bezstresowe ćwiczenia.

  • Niektóre siłownie wymagają podkładania ręcznika pod ciało za każdym razem, gdy korzystasz ze sprzętu. Jest to szkodliwe dla higieny i komfortu.
  • W szatni każda osoba ma swoją szafkę. W większości przypadków trzeba jednak kupić kłódkę.
  • Nie zawsze na siłowni znajdują się dystrybutory z wodą. Najlepiej więc zabrać ze sobą butelkę i pić regularnie podczas treningu.

Pierwsze wizyty na siłowni są zazwyczaj stresujące. Warto się do niej przygotować - przemyśleć swój cel, rodzaj ćwiczeń, które będziemy wykonywać i strój, który będzie do nich pasował. Sprawdź naszą ofertę na sklepiguana.pl, jeśli szukasz sklepu, który sprzedaje odzież i obuwie sportowe w rozsądnej cenie. Serdecznie zapraszamy!

Życzymy Wam wszystkiego najlepszego w Nowym Roku i mamy nadzieję, że wytrwale będziecie dążyć do wyznaczonych celów. Wszystkiego najlepszego!

Sprawdź poniższe:

Bieganie na bieżni: zalety i wady

Jaki sport jest najlepszy na odchudzanie?

Jak zmotywować się do ćwiczeń? Zmotywuj się za pomocą tych 5 wskazówek

Źródło zdjęcia: sklepiguana.pl, Fotolia.com