Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu wybrać? Jaki jest najlepszy sprzęt do domowej siłowni?

Udostępnij:

Pogoda jest ciemna i szara, więc nie sprzyja jeździe na rowerze czy bieganiu. Ciężko też zmotywować się do pójścia na siłownię czy basen. Ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na trening, aby nasze mięśnie nie zapadły w sen zimowy. Jaki jest najlepszy sprzęt do ćwiczeń w mieszkaniu? Podpowiadamy, jak zbudować domową siłownię.

Czego dowiesz się czytając ten post?

  • Które instrumenty mogą być używane na małej przestrzeni?
  • Jakie przyrządy mogą pomóc w rozciąganiu?
  • Czym można zastąpić tradycyjne hantle?

W skrócie

Ważne jest, aby spędzić trochę czasu w domu, wzmacniając mięśnie, gdy pogoda jest szara i nie czujesz się zmotywowany, aby pójść na siłownię. Warto zainwestować w kilka akcesoriów, które sprawią, że trening będzie ciekawszy i bardziej efektywny.

Mata do ćwiczeń

Mata jest przydatna do każdego ćwiczenia, ale szczególnie do rozciągania i ćwiczeń w pozycji leżącej. Nie ma znaczenia, czy na podłodze znajduje się dywan czy wykładzina. Nadal możesz dodać kolejną warstwę. Gumowe maty są łatwe w czyszczeniu i nie zajmują dużo miejsca. Zwiększają również poziom komfortu podczas ćwiczeń.

Hantle

Hantli prawdopodobnie nie trzeba nikomu tłumaczyć. Hantle są szczególnie przydatne do pracy nad mięśniami ramion, kręgosłupa i pleców. Możesz zwiększyć trudność ćwiczenia, zmieniając ciężary. Początkujący mogą używać małych butelek wody pitnej zamiast hantli, jeśli takich nie posiadają.

Do ćwiczeń w domu można również używać taśm TRX.

Taśmy TRX

Paski TRX to paski w kształcie litery Y, które można zamontować na dowolnej framudze drzwi. Można na nich trenować przy użyciu własnego ciężaru, co angażuje niemal wszystkie mięśnie. Urządzenie jest proste w użyciu i ma szeroki zakres zastosowań. Taśmy TRX nadają się do małych mieszkań - pierwotnie zostały zaprojektowane dla marines, którzy służyli na ciasnych statkach lub łodziach podwodnych.

Skakanie

Nie wszyscy używają jej do treningu. Skakanka to świetne narzędzie do spalania kalorii, poprawy kondycji i elastyczności. Bokserzy, zapaśnicy i osoby trenujące inne sporty walki uwielbiają z niej korzystać. Podczas korzystania ze skakanki w budynku mieszkalnym należy pamiętać, aby nie denerwować osób mieszkających poniżej.

Drążek rozporowy

Drążek można zamontować we framudze każdego rodzaju drzwi, dzięki czemu idealnie nadaje się do małych mieszkań. Drążek służy do wzmocnienia górnej części pleców i ramion, ale także klatki piersiowej. To świetny trening dla mężczyzn, którzy chcą osiągnąć sylwetkę w kształcie litery V.

Taśma do ćwiczeń

Gumowa taśma do ćwiczeń to świetna alternatywa dla hantli. Może być używana do rozciągania, a także jako narzędzie podczas podciągania, jeśli używasz drążka. Z jej pomocą można wzmocnić i wysmuklić mięśnie, a także poprawić koordynację i stabilność. Niewielki rozmiar i waga taśmy do ćwiczeń sprawiają, że jest ona idealna do użytku w domowej siłowni lub podczas podróży.

Ekspander, urządzenie, które było używane przez prawie wszystkich w latach 80. i 90. do ćwiczeń, również ma podobne zalety. Przeczytaj więcej na ten temat w naszym artykule Ekspander do ćwiczeń - który wybrać i jak go używać podczas treningu?

Piłka do ćwiczeń

Do treningu w domu można wykorzystać dużą gumową piłkę, znaną również jako fitball. Można jej używać do wzmacniania, rozluźniania i rozciągania całego ciała. Piłka jest doskonałym narzędziem do ćwiczeń dla osób prowadzących siedzący tryb życia. Będziesz mógł pracować nad głębokimi grupami mięśni, które są odpowiedzialne za dobrą postawę i stabilizację kręgosłupa. Idealna, jeśli chcesz przestać się garbić.

Roller (wałek)

Wałek piankowy lub roller jest przydatny do rozciągania po zakończeniu intensywnego treningu. Samodzielny masaż przy użyciu wałka może pomóc rozluźnić mięśnie i zmniejszyć zakwaszenie mięśni po ciężkim treningu.

Planujesz rozpocząć ćwiczenia w domu? Dostarczymy cały sprzęt potrzebny do rozpoczęcia ćwiczeń w domu. Koniecznie odwiedź sklepiguana.pl

Źródło zdjęć: sklepiguana.pl, pexels.com