Jak wykorzystać masażer do stóp?

Udostępnij:

Coraz większą popularnością cieszą się masażery do stóp, umożliwiające przeprowadzenie masażu bez udziału masażysty. Dlaczego tak wiele osób decyduje się nabyć tego typu urządzenie? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, wyjaśniając jakie możliwości daje masażer do stóp oraz jakie rodzaje tego urządzenia są dziś dostępne na rynku.

Masażer, czyli ulga dla stóp

Wielu z nas prowadzi tryb życia, który mocno obciąża stopy. Modne jest dziś bieganie, jazda na rowerze czy inne aktywności sportowe. Wpływają one pozytywnie na zdrowie, jednak powodują zmęczenie nóg. Po pewnym czasie stopy zaczynają boleć i odmawiać posłuszeństwa. W takiej sytuacji masażer do stóp zapewnia ogromną ulgę. Jaki model wybrać, jeżeli celem masażu ma być ulżenie zmęczonym stopom?

Wydaje się, że dobrym wyborem będzie masażer wibracyjny. Generowane przez urządzenie wibracje powodują rozluźnienie mięśni, przez co użytkownik czuje, jak z jego stóp znika ciężar. Z czasem znika również ból, przez co znów można swobodnie chodzić i uprawiać sporty. Dobrym rozwiązaniem jest również masażer do stóp z funkcją hydromasażu. Tak zwany masaż wodny dobrze radzi sobie z łagodzeniem bólu różnego pochodzenia.

Lecznicze zadania masażera do stóp

Masażer do stóp może służyć ulżeniu w bólu czy relaksowi, jednak niektóre urządzenia mają również typowo medyczne zastosowanie. Oczywiście w celu wyleczenia konkretnego schorzenia należy udać się do profesjonalnego masażysty, jednak ze względu na brak czasu lub ograniczenia finansowe regularne wizyty często okazują się niemożliwe. Warto zatem wsłuchać się w porady fachowca odnośnie wyboru odpowiedniego urządzenia, aby w późniejszym czasie samodzielnie przeprowadzać masaż stóp.

Zadania lecznicze posiada np. masażer z hydromasażem. Urządzenie to poleca się często osobom zmagającym się z chorobami układu krążenia. Hydromasaż przyspiesza krążenie krwi, rozszerzając naczynia krwionośne. Ponadto, doskonale sprawdza się również w leczeniu bólu reumatycznego. Zwykle w celu uzyskania lepszej skuteczności urządzenia, poleca się wybór masażera, który oprócz stóp umożliwia również masaż łydek. Warto w tym miejscu wspomnieć również o tradycyjnym masażerze drewnianym. Jest to w zasadzie jedyny sensowny masażer do stóp niezaliczający się do urządzeń elektrycznych. Składa się z dwóch ruchomych rolek drewnianych o ostrej fakturze. Urządzenie to wykorzystuje się np. w leczeniu płaskostopia.