Jak kupić buty w sklepie internetowym - poradnik

Udostępnij:

Musisz wiedzieć, że właściwy wybór obuwia na wycieczki górskie to bardzo ważna kwestia, ponieważ to w końcu to od naszej decyzji będzie zależeć czy najbliższe wędrówki będą udane, czy też zakończą się obtarciami, bąblami i ogólną katastrofą. Chodzi oto, że niewłaściwie dopasowany rozmiar w przypadku większości odzieży można przeżyć, ale za małe bądź za duże buty już nie. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego jak kupić buty w sklepie internetowym, przeczytaj go koniecznie!

Zacznijmy od tego, że jeżeli jesteście fanami zakupów internetowych, nie musicie tracić czasu na jeżdżenie do sklepu górskiego czy sportowego. Trzeba przyznać, że zakupy on-line stają się już tak powszechne, że wkraczają w dziedziny, które dla wiarusów turystycznych oraz naszych mam i babć zawsze łączyły się z osobistą przymiarką, ale to już jest jednak przeszłość. Generalnie rzecz ujmując przy zachowaniu zdrowego rozsądku i wykazując się odrobiną sprytu, będziecie mogli dobrać odpowiedni dla siebie rozmiar również w kategorii obuwia. 

osoba siedząca na górce z widokiem na jezioro

Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że rozmiarówka różnych marek obuwia może się różnić. W związku z tym najbezpieczniejszym pomysłem jest zakup obuwia tej samej marki. Czyli, jeśli poprzednie Wasze buty trekkingowe były marki Aku i byliście z nich zadowoleni, najlepiej zamówić ten sam model o takiej samej numeracji – będziecie mieli pewność, że dobraliście właściwy rozmiar. Jednak w przypadku innych modeli tej samej marki, zasada też raczej powinna się potwierdzać. Natomiast jeśli wybraliście model innego producenta obuwia, możecie zmierzyć długość wkładki Waszych obecnych butów i sprawdzić w tabeli rozmiarów dla danego producenta, jakiemu rozmiarowi odpowiada długość tej wkładki wyrażona w centymetrach. Trzeba jednak przyznać, że nie zawsze jednak jest tak, że wybiera się obuwie tej samej co poprzednio marki lub można znaleźć starą wkładkę – wtedy należy bardzo dokładnie zmierzyć długość swojej stopy. 

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że najważniejsze zasady mierzenia długości stopy głoszą iż długość stopy należy mierzyć na stojąco w skarpetach przy pomocy linijki lub miary – od pięty do końca dużego palca.  Poza tym w ten sam sposób sprawdza się długość drugiej stopy i porównuje oba wyniki. Jednak koniecznie należy wybrać ten większy (rzadko kiedy nasze stopy są idealnie symetryczne!), dodać do niego 0,5 cm i dopasować do tabeli rozmiarów. Dodatkowo w przypadku butów trekkingowych należy pamiętać, że zazwyczaj zakładamy je na grubszą skarpetę, więc powinniśmy zachować sobie trochę luzu w bucie. Generalnie rzecz ujmując sandały możemy zakupić mniejsze - nosimy je najczęściej na gołej stopie. Zwykle jest tak, że lata doświadczeń podpowiadają użytkownikom, że jeśli buty trekkingowe albo zimowe (lub ogólnie bardziej zabudowane) zakupują przez wiele już lat w rozmiarze 42, to sandały raczej sprawdzają się o numer lub pół mniejsze.

Socialmedia

Warte uwagi

Jak wykorzystać masażer do stóp?

Coraz większą popularnością cieszą się masażery do stóp, umożliwiające przeprowadzenie masażu bez udziału masażysty. Dlaczego tak wiele osób decyduje się nabyć tego typu urządzenie?...

Sekcje portalu